Typ: Oferuję nieruchomość biznesową Region: Warmińsko-mazurskie Sektor biznesowy: Energetyka Przedziały wartości: 0 - 8.000 PLN
0 pozostałe dni
157 obejrzyj

Sprzedaż działki pod fermę wiatrakową

Mam do sprzedania działkę rolną pod fermę wiatrakową o powierzchni całkowiitej 750 ha w województwie warmińsko-mazurskim. Teren znajduje się w jednym rozłogu z siecią dróg wewnętrznej komunikacji. Działki dotyczą jej przepisy Natura 2000, nie jest również objęta innymi restrykcjami klimatycznymi i przyrodniczymi.

Teren obejmuje zabudowania gospodarskie oraz dom mieszkalny z pierwszej połowy XX w., większość z nich wymaga modernizacji. Dom mieszkalny został poddany niedawno gruntownej renowacji i nadaje się do zamieszkania. Część zabudowań nadaje się jedynie do wyburzenia i usunięcia, odzysk materiałów szczątkowy.

Działka obejmuje teren pagórkowatych wzniesień w I strefie wiatrów (intensywne wiatry), które pozwalają na poruszenie wiatrowych turbin elektrycznych o mocy 3 MV - tego typu turbiny są wykorzystywane w sąsiedztwie działki. Na terenach położonych najwyżej istniej możliwość zainstalowania turbin o mocy 5 MV.

Brak gminnego lub regionalnego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie działki. Poza fermą wiatrakową, może zostać wykorzystana pod uprawę roli. Profesjonalna ekspertyza nie wykazała żadnych przeciwskazań do wykorzystania terenu pod budownictwo wiatrakowe/elektryczne.
t_jankowski@interia.plProszę skontaktować się z ogłoszeniodawcą
Jednak nie zmieniam kraju Proszę wybrać kraj!
Nie szukam Proszę wyszukaś cokolwiek!
Logowanie
Nie pamiętasz hasła?